Anmälda till Hallandsseglingen 2008
och Regatta middag

 
Namn
Klubb
Båt
Lys
Båtnamn
Segelnr
Klass
Regatta fest vuxna Regatta fest barn
1.
Bengt Larsson
Skallkroken
X-95
1.14
Relax  
Race
4  
2.
Peter Gustafsson
Skallkroken
H-båt
1.07
Lilla Blå
 
Race
6 1
3.
Pär Gustavsson
Skallkroken
Chess
1.07
Exet
  Race 6 1
4.
Ludvig Bengtsson
Skallkroken
H-båt
1.07
Hilma
  Race 5  
5.
Lennart Bengtsson
Skallkroken
CB33
1.18
Blå eld
 
Race
8 1
6.
Petter-Uno-Håkan
Skallkroken
Banner 30
1.14
PUH
SWE 64
Race
7 3
7.
Leif Danielsson
HSS
Nova
1.14
Saphira
 
Race
2 2
8.
Bertil Bengtsson
Skallkroken
J24
1.11
Team 55
 
Race
6  
9.
Bengt Nilsson
HSS
H-båt
1.07
Dr Schackel
 
Race
   
10.
Ola Landén
FABS
Beason 31
1.08
Elinora
 
Race
3 2
11.
Folke Berntson
HSS
BR23
1.34
SWE 6
Race
   
12.
Lars-Bertil Gustafsson
TÄBS
First Class 10
1.25
Cayenne Tern SWE 10
Race
   
13.
Olof Bengtsson
Varbergs SS
H-båt
1.07
S185
Race
   
14.
Per Sandström
Skallkroken
H-båt
1.07
Jama   Race    
15.
Ulf Bengtsson
FABS
X-79
1.14
Exet
SWE128
Race
   
16.
Carina Rex
            2  
17.

Göran Jartsell

Skallkroken
Maxi95
1.07
Sjögurkan
 
Familjeklass
2  
18.
Anna Kinnberger
Skallkroken
CB33
1.18
Alfina
6840
Race
3 2
19. LG Göransson
HSS
SK55
1.19
Blink
 
Race
   
20.
Stellan Nilsson
HSS
Molich
1.24
Millan
SWE 2
Race
   
21.
Roger Svensson
HSS
Maxi1050
1,21
Neilly  
Race
2  
22.
Bengt Appelqvist
FABS
Smaragd
1,17
Embla
S202
Race
2  
23.
Bengt Olsson
HSS
Luffe 37
1.23
Talerok
SWE 33
Race
4  
24
Christer Nilsson
 
-
1  
25.
Anders Kjellberg
Lövstavikens Båtförening
Maxi Racer
1.12
Helfrida
S-60
Race
   
26.
Jan Berg
HSS
Maxi 77
1.00
 
Race
   
27.
Stefan Gottfridsson
HSS
X-99
1.25
 
Race
   
28
Svante Svensson
HSS
Folkbåt
0,97
1307
Race
   
29 Kurt Carlsson Skallkroken Hanse 1.16 Mitchi   Race 4  
30
Thore Möller
-
-
 
2  
31 Peter Andersson   - -   - - 2 2
32 Einar Andersson   - - - - - 2  
33 Jonas Heuman LBF 3/4 ton one off 1.21 Jenna SWE 8387 Race 6  
34 Pelle Engdahl Skallkroken         Familjeklass 4  
35 Magnus Ekberg Skallkroken Bohuskryssare     BX10 Familjeklass    
36 Gunnar Norrgren             2  
37 Ronny Upphoff Skallkroken Kings Cruiser 29 1.02 Betina   Familjeklass 2  
38 Anders Sandström             2  
39 Gunnar Vinald             2  
40 Bengt Johansson FBSS Albin Alfa 1.06   170 Race    
41 Sven-Erik Wallin VSS Rhapsody 1.16 Chiquitita 26 Race 4  
42 Anders Welin             2  
43 Göran Norrgren             5  
44 Erland Andersson Skallkroken Adagio 27 0,99 Nocturne   Familjeklass    
45 Björn Holmgren Skallkroken IW 31 1,08 Fågeln 163 Familjeklass 6  
46 Orkester             7  
47 Kurt Davidsson Skallkroken Folkbåt 0,97 Sivan 1298 Familjeklass    
48